Menu

Powiat Kamieński

Podkategorie

NIE PRZEGAP:

  • 1
  • 2
Poprzedni Następny

Dziwnów: W mistrzostwach świata w klasie Laser ry…

22-07-2014 Dziwnów

Mistrzostwa Świata klasy Laser w Dziwnowie idą pełną parą. Na starcie stanęło 76 zawodników z 25 państw. Początek pierwszego i drugiego dnia był kapryśny pogodowo ze względu na mgłę, która w znacznym stopniu ograniczała widoczność. Decyzja o zejściu na wodę zapadła w godzinach popołudniowych.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Świata klasy Laser w Dziwnowie 2014 o…

21-07-2014 Dziwnów

Pierwszy dzień regat Mistrzostw Świata klasy Laser w Dziwnowie za nami. Wczoraj zawodnicy odbyli wyścig próbny na którym żeglarze i Komisja Regatowa mogli poznać akwen oraz sprawdzić sprzęt. O 18.30 na estradzie mistrzostw odbyło się oficjalne otwarcie regat z udziałem Burmistrza Dziwnowa, przedstawicieli klasy Laser i zaproszonych gości.

Czytaj więcej...

XVIII Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej

19-07-2014 Kamień Pomorski

W sobotę 26 lipca rozpoczynamy XVIII Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. Po części organizacyjnej (spotkanie w Kamieńskim Domu Kultury) skierowanej dla instruktorów i kierowników zespołów oraz warsztatach muzycznych odbędzie się oficjalna inauguracja Festiwalu w Amfitearze o godzinie 12:00. Zapraszamy wszystkich na występy konkursowe przybyłych wykonawców, które będą trwały cały dzień, oraz do wspólnego biesiadowania przy muzyce ludowej do późnych godzin wieczornych.

Czytaj więcej...

Kto wystąpi na scenie Mistrzostw Świata 2014 w Kl…

16-07-2014 Dziwnów

Dziwnów zaprasza na Mistrzostwa Świata 2014 w Klasie Laser Radial, które odbędą się w terminie 19 lipca do 2 sierpnia 2014 r. na akwenach Morza Bałtyckiego. Rozegrane zostaną wyścigi w trzech kategoriach: Seniorzy Mężczyźni, Juniorzy Chłopcy i Juniorzy Dziewczęta. Na scenie muzycznej wystąpią: Rafał Brzozowski, DJ Puoteck, Kate Ryan, Dawid Kwiatkowski, DJ Gregory oraz Bracia.

Czytaj więcej...

Program XX Festiwalu Słowian i Wikingów „MIASTO Z…

16-07-2014 Wolin

Zwiedzający mają okazję przeżyć „żywą lekcję historii” i zobaczyć, jakie zawody wykonywano, jakie potrawy spożywano, jak spędzano czas wolny oraz jak wyglądały i ile ważyły zbroje wojowników. Dla odwiedzających przygotowano atrakcje: - pokazy średniowiecznych rzemiosł, m.in.: garncarstwa, bednarstwa, kowalstwa, złotnictwa-jubilerstwa, szewstwa-skórnictwa, bursztyniarstwa, snycerstwa, rogownictwa, wikliniarstwa, mennictwa i innych;

Czytaj więcej...

Zakończyły się regaty EUROPA CUP Dziwnów 2014 [zd…

14-07-2014 Dziwnów

- "Gratuluję zawodnikom wspaniałych wyników. To co dobre szybko się kończy. Dziękujemy wszystkim za przybycie na regaty EUROPA CUP do Dziwnowa i zapraszamy w przyszłości, także na wakacje" - podsumował regaty Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. - "Cieszę się, że obietnice dane przez burmistrza dotyczące wiatru spełniły się, mało tego - wiało nawet mocniej niż zakładano" - powiedział Andrzej Wyrzykowski sędzia główny Laser Europa Cup 2014.

Czytaj więcej...

Mrówcza robota STAFF'u [zdjęcia i film]

13-07-2014 Dziwnów

STAFF - obsługa regat złożona z wolontariuszy, których mrówcza robota - często niedoceniana, ma ogromny wpływ na przebieg organizacji regat. Podczas kończących się w Dziwnowie regat EUROPA CUP w klasie Laser w skład STAFF'u wchodzili głównie mieszkańcy z Dziwnowa.

Czytaj więcej...

Dziwnów: Drugi dzień regat EUROPA CUP [zdjęcia]

12-07-2014 Dziwnów

Dziś sobota, drugi dzień regat EURO CUP, które rozpoczęły się 11 lipca i potrwają do niedzieli. Około godziny 11-tej wszyscy zawodnicy opuścili dziwnowską marinę i wyruszyli w morze. Pogoda zdaje się być lustrzanym odbiciem tej, do której byliśmy przyzwyczajeni przez ostatnie dni. Na niebie pojawiły się chmury i wiatr jest nieco słabszy, a  momentami pada przelotny deszcz, czyli jest to wymarzona pogoda dla żeglarzy.

Czytaj więcej...

NASI PARTNERZY: